1. Domov
  2. Služby
  3. Podpora podnikania
  4. Príležitosti pre podnikanie vo svete

Príležitosti pre podnikanie vo svete

Obstarávania a tendre
Vybrané aktuálne ponuky tendrov vo svete
Obchodné a podnikateľské misie
Aktuálne informácie o obchodných misiách zo slovenských veľvyslanectiev
Veľtrhy a výstavy
Prehľad aktuálnych veľtrhov a výstav
Zapájanie podnikateľov do rozvojovej spolupráce
Prirodzeným záujmom ministerstva je hľadanie synergie medzi cieľmi rozvojovej spolupráce SR a podnikateľskými cieľmi slovenských firiem, osobitne malých a stredných podnikov v rozvojových krajinách.
Dopyty a ponuky
 Informácie na webovej stránke SARIO pre podporu exportných aktivít slovenských spoločností, v rámci ktorých si môžete vybrať z medzinárodných podujatí, veľtrhov a výstav, tendrov a výziev alebo konkrétnych dopytov na vyhľadanie slovenského obchodného partnera od zahraničných spoločností. 


Aktuálne obstarávania a tendre vo svete

Predmetom zákazky je dodanie dvoch kompletných generátorov vrátane jedného náhradného rotoru, príslušenstva, inštalácie a následného servisu.

Veľvyslanectvo Indie so sídlom v Bratislave informuje o tendroch spoločnosti Coal India Limited.

Rail Baltica ako jeden z najrobustnejších infraštruktúrnych projektov EÚ ponúka z dôvodu svojho rozsahu množstvo podnikateľských príležitostí aj pre slovenské firmy.


Potravinárska výstava SIAL Shanghai sa konala v dňoch 18. – 20. mája 2023 v Shanghai New International Expo Center.

3. ročník China-CEEC Expo & International Consumer Goods Fair (3. ročník Expo Čína a krajín strednej a východnej Európy spolu s medzinárodným veľtrhom spotrebného tovaru) sa konal 16. – 20. mája 2023 v meste Ningbo, provincia Zhejiang.

Robotická pásová platforma využívajúca umelú inteligenciu so širokou možnosťou nasadenia MRAZ 3 FFI od slovenského výrobcu MRAZ Robotics získala čestné uznanie poroty v rámci súťaže Zlatý IDET 2023.