1. Domov
  2. Veľvyslanectvá
  3. Aktivity veľvyslancov

Aktivity veľvyslancov

Veľvyslanec Slovenskej republiky vo Fínsku Dušan Krištofík a nový predseda Parlamentnej skupiny priateľstva so Slovenskou republikou Jouni Ovaska prediskutovali na úvodnom stretnutí 15. februára 2024 formy a oblasti spolupráce v rámci parlamentnej diplomacie.

Slovenský inštitút v Prahe si pripomína tridsať rokov od svojho založenia v roku 1994. Od vzniku Slovenskej republiky svojimi aktivitami prezentuje slovenskú kultúru a umenie českej verejnosti, vytvára priestor pre hlbšie oboznámenie sa so Slovenskom a prispieva k etablovaniu slovenských umelcov na českej kultúrnej scéne.

Veľvyslanec Slovenskej republiky so sídlom v Abuji Tomáš Felix odovzdal 8. februára 2024 v Dakare poverovacie listiny do rúk prezidenta Senegalskej republiky Macky Salla.

Primátor mesta Madrid José Luis Martínez Almeida prijal tento týždeň veľvyslanca SR v Španielsku Juraja Tomagu na madridskej radnici.

S cieľom intenzifikácie vzájomných hospodárskych vzťahov realizoval veľvyslanec R. Maxián v Dháke od 29. januára do 31. januára 2024 sériu prezentácií a stretnutí s bangladéšskymi podnikateľmi.

Veľvyslanec Juraj Tomaga odovzdal v piatok 2. februára 2024 kópie poverovacích listín do rúk marockého ministra zahraničných vecí Nassera Bouritu.

V piatok 2. februára odovzdal nový veľvyslanec Slovenskej republiky v Belehrade Michal Pavúk poverovacie listiny do rúk prezidenta Srbskej republiky Aleksandra Vučića a oficiálne sa tak ujal funkcie.

Dezignovaný veľvyslanec Slovenskej republiky v Bangladéšskej ľudovej republike so sídlom v Dillí Róbert Maxián odovzdal 1. februára v Dháke poverovacie listiny do rúk prezidenta Bangladéšskej ľudovej republiky Mohammeda Shahabuddina.

Slovenská republika prispela sumou 100-tisíc eur na pomoc Arménom z Náhorného Karabachu, ktorí našli útočisko v Arménsku.

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR v Holandskom kráľovstve Juraj Podhorský 24. januára 2024 odovzdal poverovacie listiny holandskému monarchovi, kráľovi Willemovi–Alexandrovi.