Seniori slovenskej diplomacie

Vyšehrad – malé starobylé mesto na severe Maďarska, pri Dunaji a nad ním hrad zo 4. storočia - známe sídlo viacerých kráľov, miesto vzniku Vyšehradskej skupiny (V4), krásna a vyhľadávaná turistická lokalita.

Legendárny bonviván na Novej scéne ponúkol seniorom slovenskej diplomacie 4. mája 2023 návrat do čias Rakúsko-Uhorska, prvej ČSR, slovenského štátu aj socialistického Československa.

Na pozvanie generálneho riaditeľa Slovenského národného múzea Branislava Panisa navštívili Seniori slovenskej diplomacie 28. apríla 2023 výstavu Z pozostalosti Edity Gruberovej na Bratislavskom hrade. Seniorov privítal a výstavou sprevádzal sám generálny riaditeľ B. Panis. O odborný výklad o akvizíciách kráľovnej bel canta, alebo ako ju nazvali kritici - jedinej skutočnej primadonna assoluta súčasnosti - sa postarali odborníci, špecialisti na štátne vyznamenania a medaile z Historického múzea SNM.

Podmanivá hudba z legendárnych filmových príbehov si 20. apríla 2023 podmanila v Redute aj 40 členov občianskeho združenia Seniori slovenskej diplomacie.

XXI. Hodnotiaca konferencia zahraničnej a európskej politiky (27. marca 2023) dala vhodný rámec prezentácii knihy Svedectvá a skúsenosti. 30 rokov slovenskej diplomacie, ktorú vydalo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Po dvojročnej prestávke spôsobenej covidovou pandémiou sa členovia občianskeho združenia Seniori slovenskej diplomacie mohli vybrať 21. marca 2023 na obľúbené spoznávanie ďalšieho miesta z klenotnice vinohradníctva na Slovensku – Malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

Predpoludnie 17. marca 2023 strávili Seniori slovenskej diplomacie (SSD) v Slovenskom národnom archíve (SNA) v Bratislave, v najväčšom a najvýznamnejšom verejnom archíve Slovenskej republiky.

Kniha s podtitulom Spätné pohľady a fotografiami Pavla Demeša je štvrtou publikáciou kariérneho diplomata Miroslava Mojžitu, ktorý sa tomuto remeslu venuje celý svoj profesionálny život.

Už po 14-ty raz bilancovali členovia občianskeho združenia Seniori slovenskej diplomacie (OZ SSD) svoju činnosť. Valné zhromaždenie SSD sa uskutočnilo 7. decembra 2022 za prítomnosti troch najvyšších predstaviteľov MZVEZ SR.

Seniori slovenskej diplomacie sa v utorok, 18. októbra 2022 zúčastnili na stretnutí s Luciou Gregorovou Stach, vedúcou kurátorkou zbierok moderného a súčasného umenia.

1 / 9