Aktuality

Projekt rozvojovej spolupráce SlovakAid sa sústreďuje na dlhodobé budovanie vedomostných a praktických kapacít lekárov v partnerskej nemocnici Mater Misericordiae Hospital v hlavnom meste Nairobi.

Štátnu tajomníčku Ingrid Brockovú v druhý deň pracovnej návštevy (17. mája 2022) v Iráne prijal minister zahraničných vecí Iránu Hossein Amir-Abdollahian. Obaja partneri potvrdili záujem na úspešnom zavŕšení rokovaní o jadrovej dohode, ktorá predstavuje nevyhnutný nástroj na posilňovanie bilaterálnych vzťahov s Iránom...

Štátna tajomníčka Ingrid Brocková a štátny tajomník Martin Klus Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky prijali v stredu, 27. apríla 2022, námestníka ministra zahraničných vecí Gruzínska Teimuraza Janjaliu

Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj 12. apríla 2022 zverejnila predbežné štatistiky o oficiálnej rozvojovej pomoci (ODA), ktorú poskytli v roku 2021 donori združení vo Výbore OECD pre rozvojovú pomoc.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková pokračovala v pracovnej ceste v Keni rokovaním s Carole Kariuki, generálnou riaditeľkou Združenia podnikateľov Kene a Fatmou Elmaawy, viceprezidentkou Kenskej obchodnej a priemyselnej komory.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková sa 6. a 7. marca 2022 zúčastnila na neformálnom zasadnutí rozvojového segmentu Rady EÚ pre zahraničné veci vo francúzskom meste Montpellier.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok a riaditeľka Agentúry Spojených štátov amerických pre medzinárodný rozvoj (USAID) Samantha Power dnes (3. februára 2022) podpísali vo Washingtone D.C. Memorandum o porozumení medzi Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky a USAID v oblasti medzinárodnej rozvojovej spolupráce.

V obci Tănătari (Tanacár) v regióne Căușeni (Kaušeň) sa 21. decembra 2021 uskutočnilo slávnostné ukončenie projektu výstavby vodárenskej veže.