Obchodné a podnikateľské misie

Aktuálne

Veľvyslanectvo SR v Soule a Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) informujú o pripravovanom podujatí s možnosťou absolvovať biznis stretnutia s kórejskými spoločnosťami pôsobiacimi v oblasti robotiky, umelej inteligencie či vodíka.

Vedúci Slovenského ekonomického a kultúrneho úradu v Taipei Bruno Hromý prijal vo štvrtok (16. marca 2023) tri slovenské startupy, ktoré na Taiwane prišli nielen na Smart City Summit & Expo, ale aj preskúmať možnosti pre začínajúce spoločnosti na Taiwane.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v piatok 17. februára 2023 predstavilo dokument „Mapovanie aktivít vonkajších ekonomických vzťahov a ekonomickej diplomacie.“ Cieľom dokumentu je určenie teritoriálnych a sektorových priorít Slovenska na zahraničných trhoch a celkové zefektívnenie slovenskej ekonomickej diplomacie.

Hlavným cieľom Národného projektu je posilnenie internacionalizačných kapacít malých a stredných podnikov vrátane prezentácie podnikateľského potenciálu a poskytnutie bezplatných prezentačných, kooperačných a poradenských služieb malým a stredným podnikom za účelom zvýšenia ich zapojenia do medzinárodnej spolupráce.