1. Domov
  2. Diplomacia
  3. Rozvojová spolupráca a humanitárna pomoc

Rozvojová spolupráca a humanitárna pomoc


31.01.2024 Arménsko

Slovenská republika prispela sumou 100-tisíc eur na pomoc Arménom z Náhorného Karabachu, ktorí našli útočisko v Arménsku.

24.01.2024 Holandsko

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Chovanec prijal 23. januára 2024 veľvyslankyňu Holandska na Slovensku Gabriellu Sancisi. Stretnutie potvrdilo obojstranný záujem o ďalšie posilňovanie spolupráce najmä v oblasti energetiky, využitia jadra, smart riešení a stavebníctva.

08.12.2023

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Chovanec prijal 8. decembra 2023 v Bratislave zástupcov slovenských mimovládnych rozvojových organizácií združených v platforme „Ambrela“.


Neprehliadnite

     
Pri príležitosti 20. výročia poskytovania oficiálnej rozvojovej pomoci sa v dňoch 8. – 10. novembra 2023  uskutoční podujatie SlovakAid Development Summit.
 
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF

Rozvojová spolupráca
Budovanie, základné princípy, priority, teritoriálne a sektorové zameranie a štruktúra rozvojovej spolupráce Slovenskej republiky, nástroje dvojstrannej rozvojovej spolupráce, mnohostranná spolupráca, Agenda 2030, hlavní aktéri SlovakAid, kontakty.
Humanitárna pomoc
  Čo je humanitárna pomoc, ciele a základné dokumenty,
Rozvojová spolupráca EÚ
EÚ ako donor, hlavné výzvy rozvojovej spolupráce EÚ, Slovensko v Rade Európskej únie, Slovensko a Spoločné programovanie EÚ v oblasti rozvojovej spolupráce
Nadpis
Text