1. Domov
  2. Podpora podnikania

Podpora podnikania v zahraničí

Prostredníctvom siete slovenských zastupiteľských úradov poskytujeme
informácie nevyhnutné k presadzovaniu vašich podnikateľských ambícií
v oblasti exportu výrobkov a služieb, vývozu kapitálu, vytvárania
kooperačných väzieb a zakladania spoločných podnikov v zahraničí.


Dokumenty

Španielsko - ekonomické informácie o teritóriu 2023
PDF 781.1 kB, 22.9.2023, 689 stiahnutí
Stiahnuť
Andorra - ekonomické informácie o teritóriu 2023
PDF 292.0 kB, 22.9.2023, 949 stiahnutí
Stiahnuť
Maroko - ekonomické informácie o teritóriu 2023
PDF 542.8 kB, 24.9.2023, 332 stiahnutí
Stiahnuť

Aktuality

Slovenské vína získali 5 veľkých zlatých, 25 zlatých a 9 strieborných medailí.

Fagor Ederlan patrí medzi globálnych lídrov vo výrobe podvozkových komponentov a rôznych vnútorných komponentov pre automobilový priemysel.

Medzi španielskych investorov na Slovensku patrí aj spoločnosť Grupo Copo z galícijskej Pontevedry.

Vďaka spolupráci s Národnou agentúrou na podporu cestovného ruchu Slovenska „SLOVAKIA TRAVEL“ sa Slovensko predstavilo profesionálom z turistického priemyslu. Veľtrh, ktorý sa v hlavnom meste Španielska koná už 44 rokov, poskytuje globálnu sieťovú platformu pre profesionálov v cestovnom ruchu z viac ako 165 krajín a regiónov.

Veľvyslanec SR v Španielsku Juraj Tomaga navštívil 23. februára Satelitné centrum Európskej únie (SatCen) v Torrejón de Ardoz (predmestie Madridu), kde sa mal možnosť oboznámiť s fungovaním tejto agentúry spoločnej zahraničnej a bezpečnostnej politiky EÚ a nahliadnuť do práce centra, poskytujúceho informácie a služby, ktoré sú založené na využívaní vesmírnych aktív a sprievodných údajov vrátane satelitných a leteckých snímok.

Posilňovanie obchodno-ekonomickej spolupráce, rozširovanie investícií, turizmus a priority počas španielskeho predsedníctva v Európskej únii v roku 2023 dominovali počas nástupnej návštevy veľvyslanca SR v Španielsku Juraja Tomagu 19. decembra 2022 u Álvara Rodrígueza Ruíza, zástupcu generálneho riaditeľa Sekcie obchodnej politiky a Antonia Boneta Gutiérreza zo Sekcie obchodnej politiky Ministerstva priemyslu, obchodu a turizmu Španielska.

1 / 1