Viedeň, ilustračná fotografia


Vitajte na stránkach Slovenského inštitútu vo Viedni

Milí priatelia Slovenského inštitútu a Slovenska,

vítam Vás na našej stránke, nech sedíte kdekoľvek na svete!

Už to, že ste si ju otvorili nás teší a tiež svedčí o tom, že máte vzťah ku slovenskému umeniu a kultúre. Našou hlavnou úlohou je práve šírenie a poskytovanie vedomostí v tejto oblasti, od prezentácie hudby, výtvarného umenia, divadla, literatúry, dizajnu, architektúry, filmu, folklóru až po kultúrne dedičstvo, a to celej širokej rakúskej verejnosti. 

Budeme sa tešiť Vašej návšteve.


Program slovenského inštitútu

Program slovenského inštitútu na mesiac apríl
PDF 455.3 kB, 26.3.2024, 56 stiahnutí
Stiahnuť
Program slovenského inštitútu na mesiac marec
PDF 257.2 kB, 27.2.2024, 83 stiahnutí
Stiahnuť
Program slovenského inštitútu na mesiac február
PDF 232.2 kB, 8.2.2024, 108 stiahnutí
Stiahnuť

Kalendár podujatí


Aktuálne

12.04.2024

Slovenský operný spevák Štefan Margita zavítal 10. apríla 2024 do Viedne. V spolupráci so Slovenským inštitútom vo Viedni sa v priestoroch českého veľvyslanectva konala talk show a koncert tohto známeho operného speváka, ktorého hudobne sprevádzala slovenská klaviristka Petra Hollaender-Pogády, dlhodobo pôsobiaca v Rakúsku. Talk show moderoval redaktor Joža Kolář.

10.04.2024

Priestory Slovenského inštitútu vo Viedni patria od 9. apríla 2024 prezentácii Tapisérií umelkyne Renáty Rehorovskej s názvom RE-VISION.

08.04.2024

V nedeľu 7. apríla 2024 hosťovalo Bratislavské bábkové divadlo s predstavením Popolvár v Bábkovom divadle Lilarum vo Viedni.

20.03.2024

Slovenský inštitút vo Viedni pravidelne zaraďuje podujatia zamerané na prezentáciu slovenských literárnych diel a podporu slovenských autorov do svojho programu. Tentokrát dal Slovenský inštitút priestor spisovateľke Vande Rozenbergovej, ktorá na prezentáciu svoje knihy pricestovala z neďalekého Kremsu. V tomto historickom mestečku sídli Literárny dom Dolného Rakúska, v ktorom spisovateľka produktívne trávi rezidenčný pobyt počas celého mesiaca marec. Ide o súčasť pravidelného slovensko-rakúskeho výmenného programu pre autorov „AIR-Artist in Residence“, ktoré usporadúvajú Literaturhaus NÖ a Slovenské literárne centrum.V centre pozornosti

Magazín Art.Ex
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
 
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF