1. Domov
 2. Cestovanie
 3. Podmienky vstupu

Podmienky vstupu


Obsah
  Aktualizované 14.02.2024
  Publikované 10.05.2022

  Upozornenie

  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR informuje slovenských občanov, že od októbra 2023 Rakúska republika zaviedla na hraničných priechodoch so Slovenskom kontroly, ktoré priebežne po prehodnotení situácie opätovne predlžuje.

  Tieto informácie zohľadňujú podmienky vstupu do krajiny pre občanov Slovenskej republiky pre najbežnejšie typy cestovania, o ktorých má Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR vedomosť.

  Pravidlá vstupu, ich výklad, spôsob vykonávania a prijímanie akýchkoľvek zmien je v plnej kompetencii rakúskych orgánov. Pred cestou dôrazne odporúčame preveriť podmienky vstupu na veľvyslanectve Rakúska v Bratislave na e-mailovej adrese: pressburg-ob@bmeia.gv.at alebo telefonicky 02/593015-00.

   

  Cestovné doklady

  Slovenskí občania plánujúci cestu do Rakúska (vrátane detí) musia mať platný vlastný cestovný pas alebo občiansky preukaz (s fotografiou). Osoby zdržiavajúce sa v krajine sú povinné mať doklad totožnosti neustále pri sebe, a to pre prípad možne kontroly zo strany polície.

   

  Platnosť cestovných dokladov

  Uistite sa, že váš cestovný pas alebo občiansky preukaz bude platný počas celej doby pobytu. Minimálna platnosť cestovného dokladu a občianskeho preukazu sa nevyžaduje

   

  Víza

  Turistický pobyt bez víz a registrácie je možný po dobu maximálne 90 dní.

   

  Overte si informácie

  Aktuálne podmienky vstupu do Rakúska odporúčame overiť na webovej stránke rakúskeho veľvyslanectva v Bratislave.