Exportné fórum

Aktualizované 24.08.2022
Publikované 20.07.2022

Jedinečná príležitosť na diskusiu o potrebách slovenských exportérov s vrcholovými predstaviteľmi štátu

Exportné fórum je profilové a najväčšie podujatie ekonomickej diplomacie a úspešnou platformou na priamu komunikáciu exportujúcich podnikateľských subjektov s rozhodujúcimi predstaviteľmi štátu. Ponúka priamy kontakt podnikateľov s ekonomickými diplomatmi a ostatnými aktérmi štátnej správy. Je miestom prezentácie a poskytovania proexportných služieb.

Ambíciou projektu je najmä podporiť internacionalizáciu malých a stredných slovenských firiem, ako aj diskutovať o možnostiach a nastavení proexportnej politiky Slovenskej republiky.

 

Tretí ročník Exportného fóra sa uskutočnil v Košiciach, 17. októbra 2023 v priestoroch košického Kulturparku.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer v utorok, 27. septembra 2022, v rámci Exportného fóra v Šamoríne ocenil úspešných slovenských exportérov. Zlatú plaketu ministra odovzdal zástupcom spoločností MicroStep-MIS, Chemosvit Fibrochem a ESET.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková spolu s predsedom vlády Eduardom Hegerom otvorili v utorok 27. septembra 2022 v Šamoríne druhý ročník Exportného fóra. Na podujatí sa zúčastnili domáce spoločnosti, ekonomickí diplomati a zástupcovia štátnych inštitúcií poskytujúcich proexportné služby.

Dňa 28. septembra 2021 sa konalo historicky prvé podujatie ekonomickej diplomacie s názvom Exportné fórum 2021 za účasti ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivana Korčoka, podpredsedu vlády a ministra hospodárstva SR Richarda Sulíka, štátnej tajomníčky ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brockovej, generálneho riaditeľa Chirana Medical Jána Brkala a ďalších slovenských exportérov, ekonomických diplomatov a zástupcov verejných inštitúcií poskytujúcich proexportné služby.