MZVEZ SR si pre lživé tvrdenia ruskej Služby zahraničnej rozviedky predvolalo zástupcu Veľvyslanectva Ruskej federácie

Aktualizované 13.02.2024 -
Vypublikované  02.10.2023

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVEZ SR) si v pondelok 2. októbra 2023 predvolalo zástupcu Veľvyslanectva Ruskej federácie na Slovensku.

Obrázok k článku
Obrázok k článku

Dôvodom sú vyjadrenia riaditeľa Služby zahraničnej rozviedky Ruskej federácie Sergeja Naryškina, ktoré zverejnili v čase predvolebného moratória, v predvečer konania predčasných parlamentných volieb na Slovensku.

Rezort diplomacie ostro protestuje proti lživému vyhláseniu ruskej rozviedky, ktoré spochybňuje integritu slobodných a demokratických volieb na Slovensku. Takéto vedome šírené dezinformácie považujeme za neprípustné zasahovanie Ruskej federácie do volebného procesu v Slovenskej republike, ktorá ako nezávislý, suverénny a demokratický štát zaručuje svojim občanom spravodlivý a transparentný priebeh volieb.

MZVEZ SR zároveň vyzvalo Ruskú federáciu, aby prestala s dezinformačnými aktivitami namierenými proti Slovensku. Takéto konanie podkopáva vzájomné vzťahy a je tiež v rozpore s princípmi medzinárodných vzťahov.

Vyjadrenie hovorcu MZVEZ SR Matúša Dávida v prílohe.

Aktualizované 13.02.2024 -
Vypublikované  02.10.2023

Prílohy

Ikona typu súboru
Vyjadrenie hovorcu MZVEZ SR Matúša Dávida.
Audio 520.54 kB, 02.10.2023, počet stiahnutí: 136
Stiahnuť