Poverovacie listiny

Veľvyslanec Andrej Droba slávnostne odovzdal do rúk prezidenta Írska Michaela D. Higginsa poverovacie listiny a 16. septembra 2022 tak oficiálne začal svoje pôsobenie ako mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Írsku.

Róbert Maxián, veľvyslanec Slovenskej republiky so sídlom v Dillí, odovzdal 26. augusta 2022 poverovacie listiny do rúk prezidentky Nepálu Bidya Devi Bhandari.

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR v Juhoafrickej republike Vladimír Grácz odovzdal 11. augusta 2022 poverovacie listiny prezidentovi Juhoafrickej republiky Cyrilovi Ramaphosovi.

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová v pondelok 11. júla 2022 v Prezidentskom paláci odovzdala poverovacie listiny dezignovaným slovenským veľvyslankyniam a veľvyslancom.

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky Róbert Maxián so sídlom v Dillí odovzdal dňa 11. mája 2022 poverovacie listiny do rúk prezidenta Indickej republiky Rama Natha Kovinda.

Nový mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec veľvyslanec Slovenskej republiky v Moldavskej republike Pavol Ivan vo štvrtok 28. apríla 2022 v Kišiňove v Prezidentskom paláci odovzdal poverovacie listiny prezidentke Moldavska Maia Sandu.

Mimoriadna a splnomocnená veľvyslankyňa Slovenskej republiky so sídlom v Nairobi Katarína Žuffa Leligdonová odovzdala v utorok (26. apríla 2022) poverovacie listiny do rúk prezidenta Seychelskej republiky Wavela Ramkalawana.

Veľvyslankyňa Slovenskej republiky so sídlom v Nairobi Katarína Žuffa Leligdonová odovzdala v piatok 22. apríla 2022 v Kigali poverovacie listiny do rúk prezidenta Rwandskej republiky Paula Kagameho.

Veľvyslanec SR so sídlom v Abuji Tomáš Felix odovzdal 23. februára 2022 v Yaoundé kópie poverovacích listín ministrovi vonkajších vzťahov Kamerunskej republiky Mbellovi Mbellovi.

Veľvyslanec SR v Islandskej republike Roman Bužek odovzdal 10. novembra 2021 prezidentovi Islandu Gudnimu T. Jóhanessonovi poverovacie listiny.